Ako ide život? Zatiaľ všetko online

5. mája 2020

Comments

Taká bežná otázka. Ako ide život? Všetko oukej, zvyknem odpovedať… Posledné týždne je to však skôr „Všetko online“. Online nákupy, kurzy, tréning, online kultúra. Väčšine z nás sa kvôli preventívnej domácej karanténe zmenili dni. Či viac voľného času využijeme pasívne alebo aktívne je na nás. U mňa to malo postupný priebeh.

Home office v pyžame a iné lenivosti

Neviem ako vy, ale pre mňa približne od polovice marca začal takzvaný home office v pyžame. To bol jeden zo znakov mojej lenivosti. Lenivosti, ktorú som si ale náramne užívala. A ak si myslíte, že aspoň poobede po práci sa niečo zmenilo, tak, ani veľmi nie… Ten pocit, že jednoducho treba ostať doma mi vôbec neprekážal. Pozrela som si niekoľko filmov, ktoré som už mala dlho v pláne, prečítala knižky, čo čakali na poličke, no a ešte? Ešte som sa poriadne prejedala. Veď tá chladnička ma k tomu priam vyzývala každý krát, čo som išla popri nej.

Naučím sa niečo nové

Po pár dňoch som sa však spamätala. Oddýchnutá som už bola dosť, tak prišli na rad upratovacie práce, na ktoré nikdy nebol ten vhodný čas. Umývanie okien, vypratanie zbytočného oblečenia zo skrine… Nezabralo to však toľko času, koľko som predpokladala. Ďalšie kreatívne nápady ma preto opäť zaviedli do kuchyne. Za posledné týždne som vyskúšala toľko nových receptov na koláče, že si pomaly môžem otvoriť cukráreň. Môjho priateľa a mamu zase uchvátilo šitie. Rúška ušili celej rodine, viacerým známym aj susedom. Od tých sme zase ako barter dostali čerstvo upečený domáci chlebík, či po domácky vyrobený dezinfekčný gél.

Online socializácia

Čo sa týka online komunikácie, posunula sa na vyššiu latku, než som čakala. Video hovory sa naučila používať dokonca aj moja babička. S kamarátmi sme si bežne volali a štrngali pohárom vína smerom do kamery. Čo nám ale chýba, je ten pocit zájsť si len tak do kina, alebo sa vyfintiť do divadla. Ešteže aj tu existujú aspoň nejaké alternatívy. Kino si s balíkom čerstvých maslových pukancov ako tak vieme urobiť aj doma. A divadlo či koncert? Dá sa to tiež.

Na stránke, kde bežne kupujeme vstupenky na všetky možné kultúrne podujatia sa vyskytla sekcia Video/Live. Za symbolické sumy, dokonca v niektorých prípadoch aj úplne zadarmo, sme sa ako diváci zapojili do viacerých Live streamov. Okrem toho, že sme tak podporili umelcov, sme sa ja my opäť cítili aspoň trošku kultúrnejšie. Aj keď len doma z gauča.

Posledná fáza

Poslednou fázou tohto obdobia, je nádej, ktorá každým dňom pomaličky rastie. Verím, že už čoskoro sa vráti všetko bezpečne do normálu a aktivity, ktoré sme kedysi považovali za úplnú samozrejmosť, si budeme môcť opäť spoločne užiť. Dokonca ešte omnoho viac, než doteraz.

Súvisiace príspevky

Poklad nevyčísliteľnej hodnoty už dorazil na Slovensko

Poklad nevyčísliteľnej hodnoty už dorazil na Slovensko

Na Bratislavskom hrade aktuálne prebiehajú prípravy k novej výstave s názvom Poklad Inkov. Pred niekoľkými dňami totiž už tento poklad za prísnych bezpečnostných podmienok dorazil k nám na Slovensko.Ide o najväčší zlatý poklad na svete, ktorý má nevyčísliteľnú...

Túžbu po zážitkoch žiaden vírus nevykynoží

Túžbu po zážitkoch žiaden vírus nevykynoží

Až 72 percent mileniálov dnes radšej investuje do zážitkov, než do vecí. Potrebu mať vytláča potreba zažiť. Položí dobre rozbehnutú zážitkovú ekonomiku koronakríza na lopatky? Na prvý pohľad je to jasné KO. Lenže na druhý... V minulosti bolo zvykom vystavovať rodinný...

Podpora slovenského trhu pri pohári vínka

Podpora slovenského trhu pri pohári vínka

Zastihli nás ťažké časy. Ostali sme doma, málo sa vídame s blízkymi a radosti bežného života sme tiež museli obmedziť. Nemôžeme si zájsť len tak na nákupy, do divadla, či na koncert obľúbeného interpreta. No a navyše, dobre na tom nevyzerá ani naša ekonomika.Slovenskí...

0 Comments

0 Comments