Attila Végh: Keď netrénujem denne, cítim sa zle

7. novembra 2019

Comments

Vedeli to už v starom Ríme. Ľudí privádzajú do varu bojové hry. Zápas medzi slovenskou a českou MMA hviezdou bude sa zapíše do histórie ako jeden z najúspešnejších eventov v pražskej O2 aréne. Organizátori pre viac ako 20-tisíc divákov pripravili celodenná show.

„O taktike by som, ale nerád hovoril. Všetko sa uvidí v novembri,“

Attila Végh

Forme Bellator champion

Pražskú arénu dokázali vypredať novodobí gladiátori

Ak by ste si mysleli, že O2 aréna Praha bude praskať vo švíkoch iba kvôli koncertu slávneho speváka, ste na omyle. Pred vypredanú halu sa postaví MMA zápasník Attila Végh, ktorého vyzval Čech Karlos Vemola. Attila v prípravách na zápas nepoľavil, aj napriek tomu, že s manželkou čakajú čoskoro prírastok. Jeho tréningoví sparingpartneri kopírujú zápasnícky štýl Karlosa, aby bol Attila naňho čo najlepšie pripravený.

„O taktike by som ale nerád hovoril. Všetko sa uvidí v novembri,“ vysvetľuje v relácii Ticketportal TV #prihrajlistok Attila Végh, ktorý sa pripravuje na jeden z vrcholov svojej kariéry. „Ak porazím Karlosa, budem sa tešiť,“ hovorí Végh. MMA zápaseniu sa venuje už jedenásť rokov.

Pokiaľ sa budem cítiť dobre neprestanem

Po zápase si síce plánuje dať pauzu, keďže sa má okolo Vianoc alebo Silvestra stať otcom. „Ale určite by som nechcel skončiť. Tak ako alkoholik musí piť každý deň, ja keď netrénujem, cítim sa zle, bolia ma kríže aj väzy. Budem to robiť dovtedy, kým sa budem cítiť dobre,“ hovorí Végh, ktorý začal odovzdávať svoje skúsenosti mladším a chopil sa trénerského kormidla. 

„Vidím na človeku, či má v sebe talent a či to ľahko alebo ťažšie prijme,“ konštatuje Attila. Oveľa ťažšie však ako trénovanie je príprav seba samého. Preto pred dôležitým novembrovým  zápasom v O2 aréne dočasne zavesil trénerskú činnosť na klinec. 

Súvisiace príspevky

0 Comments

0 Comments