Bekim: Neviem ukázať fuckera a serie ma to

27. októbra 2019

Comments

Nádejný bikrosár, neskôr stand-up komik, dnes motivátor. Bekim Aziri v živote veľa zažil, z úplnej kaliky sa dokázal silou vôle postaviť na vlastné nohy. A ako hovorí, dnes už nie je dôležité, ako ďaleko zájde, ale že môže vykonať potrebu postojačky. Všetko, čo dokázal, mu dáva nádej. A túto posúva ďalej.

Neviete zbaliť babu? Alebo by ste sa chceli naučiť po čínsky? Šarmom sebe vlastným vám poradí stand-up komik a raper Bekim a jeho hostia v novej show O koliesko viac. „V poslednej dobe cítim, že ľudia odo mňa chcú, aby som vystupoval ako motivátor. Ukazoval, že sa v živote všetko dá, ak človek chce,“ hovorí Bekim Aziri v relácii Ticketportalu TV #uzmaslistok. Sám je totiž príkladom toho, že je to pravda. Po nehode na bikrosových pretekoch ostal úplne paralyzovaný. Po operácii vraj samotní lekári neverili, že vôbec bude hýbať rukami.

„V poslednej dobe cítim, že ľudia odo mňa chcú, aby som vystupoval ako motivátor. Ukazoval, že sa v živote všetko dá, ak človek chce,“
Bekim Aziri

slovenský raper, stand-up komik

„Neviem ukázať fuckera a serie ma to,“ vtipkuje Bekim. Ale rukami hýbe. Dokonca sa už dokáže aj postaviť a prejsť pár krokov. Podľa neho je totiž najdôležitejšie, čo hovorí hlava. Tak aj po nehode začínal. Predstavoval si, že pohne prstami na nohách. Stalo sa. Povedal si, že pohne nohou, stalo sa. Dnes si už nedáva nereálne ciele. „Už nie je podstatné koľko prejdem. Ale že kedykoľvek chcem, spravím päť krokov vyšťať sa“.

Na javisku odovzdal už všetko, teraz chce zanechať aj nejaký odkaz

Ľuďom sa podľa neho páči, že si nechce v živote nič uľahčovať. Preto sa snaží pomáhať aj deťom v detských domovoch. A teší ho, že im môže niečo odovzdať. Ale nielen im. Aj iným z vlastnej skúsenosti totiž môže povedať, že “môžu ti zobrať nohy, nikto ti však nemôže zobrať nádej“. „Keď zomrie nádej, vtedy to je zlé. Treba veriť a snažiť sa. Netreba čakať na zázrak,“ hovorí Bekim, ktorý sa po štyroch rokoch rozhodol skončiť so stand-up comedy.

„Vyhorel som. Viem zabaviť ľudí, ale prišlo mi, že som už na javisku odovzdal všetko.“
Teraz chce ľudí nielen zabaviť, ale odovzdať im aj nejaký odkaz. „Aj decká si majú odo mňa čo zobrať. A prečo by mali ísť na vystúpenie, kde sa iba veľa nadáva a kde si z toho nič nezoberú,“ láka na svoju novú skillshow, ktorú rozbieha po deviatich slovenských mestách. Je presvedčený, že si ju môže pozrieť tak desať ročné dieťa ako aj jeho 70-ročný starý rodič.

Kvôli šou prešiel profesionálnym koučingom

„Netuším aká bude klientela. Podľa mňa to nebudú len fanúšikovia Temných Kecov. A čakám, že prídu aj ľudia, ktorí nie sú na tom zdravotne najlepšie,“ predpokladá Bekim. Na to, aby formát, ktorý ešte nerobil, dobre zvládol, prešiel aj profesionálnym koučingom. 

„Mám pred tým strašný rešpekt,“ hovorí. O koliesko viac je motivácia prepojená s humorom. Motivátori tiež nebudú len takí obyčajní a ľudia sa dozvedia aj niečo nové. 

„Bekim už absolvoval v októbri so svojou novou skillshow tri zastávky, ktoré boli veľmi úspešné a v novembri pokračuje v ďalších mestách

Na show sa v pohode dostanú aj hendikpovaní. Ak aj nebude do budovy bezbariérový vstup, budú tam určite ľudia, ktorí im pomôžu.

 

Súvisiace príspevky

Jozef Hollý a jeho momenty s veľkým M

Jozef Hollý a jeho momenty s veľkým M

Klavirista, spevák a šoumen Jozef Hollý búra so svojou Piano Show limity žánrových konvencií, možno aj preto vypredáva jeden koncert za druhým. Zrážka Mozarta s Edom Sheeranom? Prečo nie! Nespútaná hudobná jazda od Letu čmeliaka cez swing a džez až po nanovo...

0 Comments

0 Comments