Bývalý basketbalista Rančík: Mal som problém vyrovnať sa s koncom

25. októbra 2019

Comments

Američania makajú aj v nižšej ligovej basketbalovej súťaži. Je to ich práca a vedia, že na ich miesto čaká sto ďalších hráčov. Obetujú basketbalu všetko, hovorí bývalý slovenský špičkový basketbalista Martin Rančík.

Keď miluješ, nie je čo riešiť a Martin Rančík, basketbal proste miluje. S aktívnou kariérou skončil tento bývalý vynikajúci slovenský basketbalista pred viac ako tromi rokmi a mal problém sa s koncom vyrovnať. „Zrazu príde moment, keď už nemáš možnosť to robiť. Akceptovať to bolo pre mňa ťažké,“ povedal Rančík v rozhovore pre Ticketportal TV #prihrajlistok

Našťastie mohol pri basketbale zostať. Celý rok pôsobil ako asistent trénera NBA tímu Chicago Bulls, od septembra sa stal dokonca hlavným asistentom farmárskeho tímu Chicago Bulls v nižšej súťaži, takzvanej G-league. „Rozvíjajú sa tu mladé talenty, ktoré ešte nie sú na úrovni NBA, ale majú potenciál. Budem zodpovedný za prípravu herných plánov a za technický rozvoj piatich – šiestich hráčov,“ teší sa na novú výzvu Rančík. „Je to pre mňa obrovská príležitosť,“ dodáva Rančík, ktorý sa v práci trénera, ako sám hovorí „našiel“.

 

Ak by ste si mysleli, že to v rámci nižšej basketbalovej súťaže v USA bude preňho brnkačka, opak je pravdou. „Je to kvalitná liga, za posledné roky veľmi rastie aj platovo,“ vysvetľuje Rančík. Nie sú tam len mladé talenty, ale aj veteráni. Američania si proste chcú udržať hráčov, ktorí inak odchádzajú hrať do Európy.

A basketbalisti makajú, aby si zaslúžili miesto v najprestížnejšej basketbalovej ligovej súťaži sveta. „Veľa hráčov v NBA to berie ako svoju prácu. Uvedomujú si, že keď basketbal nebudú vykonávať na úrovni, ako sa od nich očakáva, tak sú vonku, lebo ďalších sto hráčov môže prísť na ich miesto. Preto tomu obetujú všetko,“ hovorí Rančík. A ak aj naši hráči obetujú všetko, majú podľa neho šancu preraziť vo svete.

Súvisiace príspevky

0 Comments

0 Comments