Darujte si zážitok, ktorý odporúča aj WHO!

15. mája 2020

Comments

Svetová zdravotnícka organizácia v rámci série odporúčaní pre pohodovejšie zvládanie „nového normálu“ dôrazne radí nepodceňovať dôležitosť každodenného pohybu. Fajn, lenže… ako na to v ére zatvorených fitiek a všeobecnej straty motivácie?! O niečom by sme vedeli…

Tip odobrený odborníkmi

Odborníci pod záštitou Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) vydali počas pandémie jednoduchý manuál zdravého pohybu počas karantény. V rámci utuženia imunity by ste si denne mali dopriať minimálne 150 minút stredne náročnej fyzickej aktivity, 75 minút pohybu vyššej intenzity alebo kombináciu oboch.

Popri prechádzkach na čerstvom vzduchu, tancovaní v obývačke s deťmi či kreatívnom zahrievaní svalov s vysávačom v ruke sa na zoznam odporúčaných typov cvičení dostali aj online tréningové lekcie.

Ušetrite si únavné hľadanie a stavte na kvalitu

YouTube je ich síce plný, lenže to ešte nie je žiadna výhra. Kvantita neraz maskuje pokrivkávajúcu kvalitu a navyše hrozí, že pri zdĺhavom vyhľadávaní podľahnete únave z rozhodovania, zabudnete na svoj cieľ a namiesto zamýšľaného tréningu si napokon na rozloženej karimatke pozriete kolekcie vtipných skečov.

Isteže, smiech posilňuje brušné svalstvo, ale vy potrebujete efektívnejšiu a komplexnejšiu formu pohybu. Takže žiadne kompromisy, držte sa svojho akčného plánu a vyskúšajte Jogu s Češkou.

Top inštruktorka u vás v obývačke

Vďaka exkluzívnej spolupráci Ticketportalu a Petry Kozejovej si pár klikmi v pohodlí obývačky môžete zadovážiť HOMEticket na 60-minútové lekcie jogy s vyhľadávanou českou inštruktorkou. A rovnako v pohodlí obývačky absolvujete aj celé cvičenie. Či sólo, alebo k obrazovke pozvete aj ostatných členov domácnosti, je iba na vás.

Petra, ktorá svoje skúsenosti s jogou zbierala počas náučných ciest po svete, workshopov a seminárov so zahraničnými lektormi, vám prostredníctvom rokmi budovaného know-how prinesie domov zážitok porovnateľný s návštevou profesionálneho jogínskeho štúdia.

4X4 séria vás dostane do formy od hlavy až k pätám

Petra vyskladala 4 hodinové lekcie tak, aby vyšla v ústrety začiatočníkom, čo sotva zvládnu lotosový kvet, ale aj pokročilejším a pravidelne praktizujúcim fanúšikom jogy. Čo lekcia, to iné tematické zameranie, takže v priebehu nadchádzajúcich týždňov rozšírite flexibilitu tela (Flexi joga), zlepšíte techniku dýchania a prácu s vnútornými energiami (Flow joga), reštartujete karanténou oťapený metabolizmus (Slim Fit joga) a odstránite neblahé následky hrbenia sa za notebookom počas vynúteného home office režimu (Joga pre zdravý chrbát).

Je čas na energetický budíček

Rozumieme, že rozhýbať sa po týždňoch „vegetovania“ na gauči nemusí byť vôbec jednoduché. Práve vtedy sa hodí lístok vo vrecku (alebo v mobile) ako záväzok, aby ste skutočne dodržali svoj tréningový plán, zatočili s výhovorkami a spravili niečo prospešné nielen pre fyzické, ale aj mentálne zdravie.
Nemáte čo váhať! Zarezervujte si miesto v Petrinom online štúdiu jogy, vytiahnite karimatku, pootvorte okno, nahoďte sa do štýlového športového outfitu, pripravte si fľašu s vodou a nalaďte sa na osviežujúci energetický budíček, ktorý rozkmitá každú bunku vášho tela.

Súvisiace príspevky

Druhá májová nedeľa trochu inak

Druhá májová nedeľa trochu inak

Ak Vám hneď nenapadlo, v čom je výnimočná druhá májová nedeľa, radšej zbystrite! Je to predsa Deň matiek a na ten určite nechcete zabudnúť. Každá mamička si predsa zaslúži, najmä v tento deň, cítiť Vašu vďaku a lásku.U mňa to bude ale tento rok s vyjadrovaním lásky...

VIP vstupenka za príplatok

VIP vstupenka za príplatok

Milujem elektronickú hudbu, konkrétne house. Kedykoľvek mám zlý deň, zapnem si jedného z mojich obľúbených DJ-ov a hneď je to o inom... Vždy, keď niektorí z nich zamieri na Slovensko a mám šancu vypočuť si obľúbené pesničky naživo, nemôžem si to nechať ujsť. Nejaký...

Potlesk, prosím

Potlesk, prosím

Týka sa to výsostne nás, Slovákov a Čechov? Neviem to posúdiť, keďže inde kultúrne podujatia toľko nenavštevujem. U nás je to už ale taká klasika. Či som v divadle, či na koncerte, história sa vždy opakuje...Naposledy som tomu bola svedkom na úžasnom podujatí The...

0 Comments

0 Comments

Submit a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.