Divadlo, vitaj späť!

19. júna 2020

Comments

V období keď sa za normálnych okolností už pomaly schyľuje k školským a divadelným prázdninám sa dnes stretávame s opačným javom – späť do školských lavíc a do publika pred divadelné dosky. Kým návrat do školy teší skôr rodičov, opätovné otvorenie divadiel teší hádam každého. Divákov i hercov.

Divadlo La Komika

Aj keď to počas niekoľko týždňovej karantény nevyzeralo ružovo, konečne sme sa dočkali a na rad prichádza aj uvoľňovanie opatrení v oblasti kultúry, ktorá sa tak pomalým krokom dostáva späť do našich životov. V sekcii Divadlo boli k dispozícii doteraz vstupenky maximálne na online podujatia, začiatkom júna sa to však zmenilo.

Divadlo LA KOMIKA

Čo sa týka Bratislavy, vybrať sa môžete dokonca hneď do 3 menších divadiel, ktoré začali opäť hrať. Prvým z nich je Divadlo LA KOMIKA na Michalskej ulici. Už podľa názvu Vám musí byť jasné, že v tomto divadle sa najmä poriadne zasmejete. V ponuke majú samé komédie, aktuálne ich je na výber viac ako desať. Ceny vstupeniek sa pohybujú od 15 EUR.

Divadlo La Komika
Divadlo La Komika

Divadlo GUnaGU

Ďalším bratislavským divadlom, ktoré začalo hrať pre verejnosť je Divadlo GUnaGU. V júni sa diváci môžu tešiť na predstavenia na klasickom mieste, na Františkánskom námestí. Vstupenky sú k dispozícii tiež približne v cene 15 EUR. Počas leta však budú obe tieto divadlá, GUnaGU i LA KOMIKA organizovať divadelné predstavenia aj na Nádvorí Zichyho paláca na Ventúrskej ulici. Na rôzne komédie sa preto môžete tešiť aj počas horúcich letných dní. Prípadného nepriaznivého počasia sa nemusíte báť, podujatia by sa v takomto prípade odohrali klasicky vo vnútri.

Divadlo GunaGu
Divadlo GunaGu

LOĎ – Divadlo v podpalubí

Ešte o čosi netradičnejšie miesto pre divadelné predstavenie je však LOĎ – Divadlo v podpalubí. Aj toto divadlo patrí medzi tie menšie, a tak sa vstupenky za približnú sumu 10 EUR míňajú pomerne rýchlo. V ponuke tohto divadla nájdete komédie, ale aj one man shows, či kabaret.

Je teda len na Vás, kam sa vyberiete najprv. Zaručene si ale doprajte takéto rozveselenie a zároveň krásny kultúrny večer s priateľmi, či rodinou. Čakali sme na tieto momenty predsa už príliš dlho na to, aby sme ich ešte odkladali.

Divadlo Loď v Podpalubí

Súvisiace príspevky

Želáme Slovensku na zdravie

Želáme Slovensku na zdravie

„Želáme Slovensku na zdravie“ je výzva, ktorú pripravili prevažne združenia a asociácie živej kultúry, no je otvorená aj ďalším organizáciám a jednotlivcom na Slovensku. Cieľom výzvy je dosiahnutie čo najrýchlejšieho a najplynulejšieho priebehu očkovania na Slovensku...

Stroon: Pretvoriť Vivaldiho do dubstepu? Prečo nie!

Stroon: Pretvoriť Vivaldiho do dubstepu? Prečo nie!

Dalibor Kocián, ktorý vystupuje pod aliasom Stroon, už o niekoľko dní vystúpi naživo na festivale Viva Musica!. Čo hovorí známy slovenský inštrumentalista na spojenie „serióznej“ hudby v „civilnejšom“ šate? A ako sa mu vôbec Viva Musica! dostala do života? Dom...

0 Comments

0 Comments