Druhá májová nedeľa trochu inak

7. mája 2020

Comments

Ak Vám hneď nenapadlo, v čom je výnimočná druhá májová nedeľa, radšej zbystrite! Je to predsa Deň matiek a na ten určite nechcete zabudnúť. Každá mamička si predsa zaslúži, najmä v tento deň, cítiť Vašu vďaku a lásku.

U mňa to bude ale tento rok s vyjadrovaním lásky trochu inak. Moja mama totiž miluje divadlo. Nepotrpí si na čokoláde ani na kvetoch, no pozvánka na divadelné predstavenie jej vždy rozžiari oči. Preto vždy v máji už tuší, že sa má na čo tešiť. Ja našu divadelnú tradíciu totiž dodržiavam už niekoľko rokov.

Vždy vyberiem nejaké nové divadelné predstavenie a na Deň matiek vstupenky mame darujem. Každý krát sa na daný večer pekne pripravíme, poradíme, čo si obliecť a hor sa na potulky večerným mestom – vychutnať si nefalšovaný kultúrny zážitok. Až pri takejto príležitosti človek naozaj pocíti talent všetkých tých hercov, ktorých bežne vídame na televíznych obrazovkách. Je to úplne o inom.

Každý krát, keď nadšené vychádzame z divadla, hovoríme si – musíme to robiť častejšie! Potom ešte zamierime niekam na pohár vychladeného bieleho vínka a vymieňame si naše dojmy z večera. Vtedy cítim, že čas strávený spolu je ten najlepší darček. Ale čo tento rok?

Tento rok maminke musí postačiť naozaj iba to vínko. Darovať jej zatiaľ môžem len Darčekovú poukážku, ale sľubujem, že hneď ako to bude možné, do toho divadla pôjdeme!

Ostatným radím, nezabudnite – druhá májová nedeľa sa blíži. Napriek tomu, že tento rok je iná, než tie predošlé – mamám treba urobiť radosť tak či tak. A myslím, že spoločne strávený čas kultúrou poteší naozaj každú jednu mamu na svete. Aj tú Vašu.

Súvisiace príspevky

Vietor vo vlasoch pri prehliadke mesta

Vietor vo vlasoch pri prehliadke mesta

Aj keď to tak koncom mája veľmi nevyzeralo, počasie sa konečne ustálilo a namiesto dažďa spomedzi oblakov vyšlo slnko. Možnosti trávenia voľného času sa tak zrazu rozšírili, avšak pozor, stále platí, že veľkým davom ľudí je lepšie sa vyhýbať.Ako teda vymyslieť...

Darujte si zážitok, ktorý odporúča aj WHO!

Darujte si zážitok, ktorý odporúča aj WHO!

Svetová zdravotnícka organizácia v rámci série odporúčaní pre pohodovejšie zvládanie „nového normálu“ dôrazne radí nepodceňovať dôležitosť každodenného pohybu. Fajn, lenže... ako na to v ére zatvorených fitiek a všeobecnej straty motivácie?! O niečom by sme...

VIP vstupenka za príplatok

VIP vstupenka za príplatok

Milujem elektronickú hudbu, konkrétne house. Kedykoľvek mám zlý deň, zapnem si jedného z mojich obľúbených DJ-ov a hneď je to o inom... Vždy, keď niektorí z nich zamieri na Slovensko a mám šancu vypočuť si obľúbené pesničky naživo, nemôžem si to nechať ujsť. Nejaký...

0 Comments

0 Comments