Hrajú ako medvede na ľade. Zápas hviezd bol zážitok

21. októbra 2019

Comments

Majstri sveta, olympijskí víťazi aj držitelia Stanley Cupu zo Slovenska a Švédska sa stretli koncom októbra v košickej Steel Aréne na Zápase hokejových hviezd. Naše legendy zápasom oslávili aj 90. výročie slovenského hokeja.

Prvý rok po ukončení kariéry profesionálneho hokejistu ide dole sila v nohách. Následne odchádza kondička, úplný zlom nastane po približne troch rokoch. „Teraz je to, akoby medvede chodili po ľade,“ hovorí s úsmevom Ľubomír Višňovský pre Ticketportal TV v relácii #uzmaslistok.

Rýchlosť nie je všetko

Dôležitá je však podľa neho radosť a zanietenie. A hoci by sa z Višňovského slov mohlo zdať, že úroveň hry slovenských hokejových legiend sa znížila, nie je to celkom tak. Netrénujú už síce päť hodín každý deň, ale zahrajú si aspoň dvakrát do týždňa.

Zápas slovenských hviezd proti švédskym, ktorý sa odohral 26. októbra v Košiciach nebol preto žiadna nuda.

Stále sa to melie pred bránou, padá veľa gólov, čo môže byť pre diváka atraktívne.

Ľubomír Višňovský

hokejový obranca

A hoci už nie sú takí rýchli ako v časoch NHL a víťazstiev na majstrovstvách sveta, ešte stále dokážu založiť zaujímavé akcie a prihrať si na gól. „Stále sa to melie pred bránou, padá veľa gólov, čo môže byť pre diváka atraktívne,“ myslí si Višňovský.

Vytiahnu pekné akcie a góly

Duel vo vypredanej Steel aréne bol zaujímavý aj vďaka zloženiu oboch tímov. Kým slovenský prišli podporiť majstri sveta Višňa, Miro Šatan, Rišo Lintner či Žigo Pálffy a ďalší medailisti, za švédsky tím zabojovali olympijskí víťazi Daniel AlfredssonMikael Samuelsson aj bývalý Višňovského kapitán v NHL Mattias Norström. V exhibičnom zápase legiend zvíťazili hokejisti Slovenska nad Švédskom 11:7.

Súvisiace príspevky

0 Comments

0 Comments