Jazz v podaní slovenského orchestra ťa vtiahne do minulosti

12. mája 2020

Comments

Tiež sa Vám už stalo, že pri pozeraní filmu Vás neuchvátil len samotný príbeh ale aj kostýmy, prostredie, hudba a doba, v ktorej sa dej odohráva? Napríklad na mňa takto fungujú najmä filmy na štýl Great Gatsby, odohrávajúce sa v 20. a 30. rokoch minulého storočia.

Muži dokonale upravení v elegantných oblekoch a vyleštených topánkach, dvíhajúc z hlavy svoj klobúk na znak pozdravu. Ženy vždy očarujúce a príťažlivé, vo výrazných šatoch s flitrami a strapcami a s ozdobnou čelenkou, či pierkom vo vlasoch. Do toho cigaretový dym a poriadna tancovačka vďaka živej kapele hrajúcej nefalšovaný swing a jazz.

Aj takáto bola doba. A musela byť úžasná. Človek zatúži ocitnúť sa v nej a okúsiť ju aspoň na jeden večer. Ľudia boli schopní pretancovať celú noc až do rána. Nečudo, jazz 20. a 30. rokoch rozprúdi krv v žilách asi naozaj každému. Ak si vravíte, škoda, že tieto časy už pominuli, nemusí tomu byť úplne tak.

Chvalabohu sú stále na svete ľudia, ktorí sa takejto hudbe, či móde dodnes venujú. A dokonca aj u nás na Slovensku. „Orchester Bratislava Hot Serenaders patrí k jedným z mála úzko vyprofilovaných hudobných telies na Slovensku, ktorý pôsobí od roku 1992. Orientuje sa na tzv. Hot Jazz alebo Sweet and Dance Music – táto hudba prišla z Ameriky do Európy koncom dvadsiatych rokov.“ Už len pohľad na toto svižne hrajúce hudobné teleso Vás prinúti minimálne s úsmevom poklepkávať nohou do rytmu. Po niekoľkých minútach zabudnete, že je rok 2020 a cítite sa ako v dobe dávno minulej. Zabaviť sa dokáže každý, mladí aj starší, bez ohľadu na vek.

Bratislava Hot Serenaders nešíria tieto krásne hudobné momenty len po Slovensku, ale robia nám dobré meno aj vo svete. Absolvovali už viaceré turné po celej Európe, kde vždy zožali obrovský úspech a rešpekt publika.

Každoročne v máji orchester odohráva svoj profilový koncert, počas ktorého hrajú tie najlepšie piesne z ich repertoára. Tento rok profilový koncert napriek aktuálnej situácii nevynechajú. Odohrá sa online a my si ho budeme môcť vychutnať 31. mája z našej obývačky, ktorá sa v tento večer premení na retro párty 20. a 30. rokov.

Fotky sú použité so súhlasom Bratislava Hot Serenaders
Zdroj k článku čerpaný na https://www.serenaders.sk/bio.html#content

Súvisiace príspevky

DJ EKG a jeho 12 hodín trvajúca párty

DJ EKG a jeho 12 hodín trvajúca párty

Znie to možno neuveriteľne, ale je to naozaj tak. 12- hodinový set jedného jediného DJ-a, ktorý sa odohráva vonku na jednej z najlepších outdoorových akcií, ktorá trvá od západu až po východ slnka. To je to, o čom teraz sníva, pravdepodobne, každý jeden fanúšik...

Ostaň doma, ale poď na párty!

Ostaň doma, ale poď na párty!

Kým globálne finančné trhy zažívajú v koronakríze strmý pád, cena kultúry prudko stúpa. Máme viac času naplno ju precítiť a aj väčšiu potrebu zažiť jej osviežujúci efekt na dušu. Čo je však najdôležitejšie, máme k dispozícii technológie, ktoré nám dovoľujú nezriekať...

0 Comments

0 Comments