Ostaň doma, ale poď na párty!

23. apríla 2020

Comments

Kým globálne finančné trhy zažívajú v koronakríze strmý pád, cena kultúry prudko stúpa. Máme viac času naplno ju precítiť a aj väčšiu potrebu zažiť jej osviežujúci efekt na dušu. Čo je však najdôležitejšie, máme k dispozícii technológie, ktoré nám dovoľujú nezriekať sa zábavy napriek zatvoreným kultúrnym inštitúciám. Ticketportal ti zabezpečí donášku výdatnej hudobnej zábavy rovno do obývačky. Ostaň doma, ale poď na párty – hlási heslo podujatia Kultúra Online.

Kultúra Online je odobrená poprednými nutričnými špecialistami ako výživné a chuťovo vyvážené jedlo pre dušu, vyprahnutú po nekonečných hodinách prehrávania YouTube klipov ako chabej náhrady za zrušené koncerty. Už to ozaj chcelo niečo organizovanejšie… Niečo, čo spojí umelcov a ich fanúšikov. Niečo, čo vzdá hold talentu. Niečo, čo prebije letargiu z niekoľkotýždňového šuchtania sa v papučiach. To niečo práve prichádza vo forme jedinečnej série obývačkových žúrov. Pozvaní sú všetci, aj ty!

Čo?

Kultúra Online je sériou multižánrových párty večerov vo vyberanej spoločnosti obľúbených slovenských hudobných interpretov. Eventový mág Peter Koterec sa rozhodol naviazať na úspech marcovej karanténnej Online Party, využil svoje kontakty a oslovil známych umelcov, aby prišli fanúšikom zahrať rovno do ich obývačiek.

Dejiskom párty je bratislavský Edison Park, na ktorého stagei sa postupne vystriedajú superstaristi, dídžeji, rockeri a ďalší. Profesionálne nasvietená a nasnímaná scéna umocní audiovizuálny zážitok a fanúšikov čaká ešte jedna chuťovka. Ak na svoj Instagram pridajú fotku s hashtagom #KulturaOnline, uvidia sa počas koncertu na veľkoplošnej LED obrazovke a sledovacom monitore! Vďaka tomuto interaktívnemu nápadu budú mať k sebe účinkujúci a fanúšikovia blízko a aspoň virtuálne tak zotrú limity sociálneho odstupu.

Počas koronakrízy sme sa spojili s našimi partnermi a snažili sme sa spoločne vymyslieť produkt spĺňajúci kritériá zábavy, po ktorej je dopyt, a zároveň bezpečnosti. Tak, aby pomohol umelcom a ostatným subjektom, ktoré stoja za jeho výrobou.

Zakúpením pamätného HOMEticketu na live stream každý človek podporí konkrétneho umelca. 

Marek Špánik

Manažér strategických projektov, Ticketportal

Prečo?

Hoci sú živé prenosy projektu Kultúra Online dostupné aj zadarmo, každý účastník má možnosť podporiť „svojho“ interpreta v čase, keď aj samotní umelci bojujú s existenčnými problémami a ich ďalšia tvorba je ohrozená. Počas koronakrízy sme sa spojili s našimi partnermi a snažili sme sa spoločne vymyslieť produkt spĺňajúci kritériá zábavy, po ktorej je dopyt, a zároveň bezpečnosti. Tak, aby pomohol umelcom a ostatným subjektom, ktoré stoja za jeho výrobou,“ približuje pozadie projektu Marek Špánik, manažér strategických projektov Ticketportal.

„Zakúpením pamätného HOMEticketu na live stream každý človek podporí konkrétneho umelca. Zriadili sme špeciálny transparentný účet, na ktorý možno počas koncertu špeciálnym variabilným symbolom prispieť. Každé jedno euro sa ráta. Rozprávali sme sa s veľkým množstvom umelcov a vieme, že chcú koncertovať a prinášať svoju tvorbu či svoje pocity ľuďom. Ich živobytie je pre fanúšikov kultúrne vyžitie. Dobrovoľný príspevok tak predstavuje formu potlesku.“

Kto a kedy?

Kultúra Online odštartovala v stredu 22. apríla, kedy to rozbalili superstaristi Tomáš BezdedaMartina Šindlerová v sprievode klaviristu Richarda Rikkona. Už v piatok 24. apríla bude z Edison Parku streamovaný žúr „Idem na techno“ združujúci najznámejších slovenských dídžejov, ako ako sú Drahosh, Peter Sparks či Elsy a o deň neskôr sa mikrofónu zhostí Peter Cmorík band.

Koncerty, ktorými ťa bude sprevádzať moderátor a zabávač Richard Vrablec, začínajú vždy o ôsmej večer na Youtube kanáli Ruka hore, takisto ich môžeš sledovať na sociálnych sieťach účinkujúcich.

A nezabudni na dve cesty, ako spraviť túto párty naozaj nezabudnuteľnou:

1.) kúp si pamätný HOMEticket v hodnote, na akú si ceníš talent svojho obľúbeného hudobníka

2.)  vymeň tepláky za gala, odfoť sa na Instagram, použi hashtag #KulturaOnline a ukáž sa svetu

Súvisiace príspevky

DJ EKG a jeho 12 hodín trvajúca párty

DJ EKG a jeho 12 hodín trvajúca párty

Znie to možno neuveriteľne, ale je to naozaj tak. 12- hodinový set jedného jediného DJ-a, ktorý sa odohráva vonku na jednej z najlepších outdoorových akcií, ktorá trvá od západu až po východ slnka. To je to, o čom teraz sníva, pravdepodobne, každý jeden fanúšik...

Jazz v podaní slovenského orchestra ťa vtiahne do minulosti

Jazz v podaní slovenského orchestra ťa vtiahne do minulosti

Tiež sa Vám už stalo, že pri pozeraní filmu Vás neuchvátil len samotný príbeh ale aj kostýmy, prostredie, hudba a doba, v ktorej sa dej odohráva? Napríklad na mňa takto fungujú najmä filmy na štýl Great Gatsby, odohrávajúce sa v 20. a 30. rokoch minulého storočia....

0 Comments

0 Comments