Po premiére v klipe sa Gáboríkovi črtá ďalšia herecká príležitosť

2. marca 2020

Comments

Jeden z našich najúspešnejších hokejistov Marián Gáborík je posledné mesiace na Slovensku. Dohnali ho k tomu zdravotné problémy, kvôli ktorým je dokonca na listine dlhodobo zranených hráčov. Doma sa ale rozhodne nenudí. V rodnom Trenčíne má svoj štadión, zahral si v klipe IMT Smile a vyzerá to tak, že sa na obrazovkách ešte objaví. O svojej kariére, najlepších momentoch a plánoch porozprával pre Ticketportal TV v youtubovej relácii #prihrajlistok.

O takom čase by bol hokejista Marián Gáborík už dávno v Amerike a pripravoval by sa na sezónu. Do tej však tento rok nezasiahne pre dlhodobé bolesti chrbta. „Začalo to pozvoľne, nebolo to žiadne jednorazové zranenie, ale zhoršovalo sa to. Až tak, že som si necítil nohu, do ktorej mi vystreľovala bolesť. Bol som na operácii a prišli ďalšie komplikácie. Je to ako na hojdačke. Raz sa cítim dobre, potom zle. Na život normálneho človeka by to bolo v poriadku, ale pre vrcholového športovca nie. Stále rehabilitujem, snažím sa udržiavať kondične a fyzicky, ale chrbát mi to pri väčších záťažiach nedovoľuje,“ povedal Gáborík pre Ticketportal.

To, či pôjde do Kanady je teraz stále otázne. Aj keď mu hokej chýba, zatiaľ si užíva to, že je na Slovensku. „Za posledných 19 rokov som nebol doma tak dlho ako teraz. Mohol som byť doma na Vianoce, byť s rodinou a kamarátmi, viac som si užil leto. Je to ale zvláštne, lebo o takom čase som už bol v Amerike a chystal sa na sezónu. Ale doma je doma,“ opisuje.

Top moment kariéry

Za tie roky, čo bol Marián na výslní zažil toho v kariére veľmi veľa. Úžasný pocit mal, keď dal napríklad počas zápasu v NHL päť gólov. Jeden moment sa mu však zapísal do srdca najviac. „Určite Stanley Cup. Mať ho nad hlavou bol najlepší pocit a hokejový zážitok, aký som zažil. Neveril som, že sa mi to ešte podarí. Vtedy bol celý rok taký úspešný,“ hovorí s úsmevom náš skvelý hokejista

Naopak pre športovca je najhorší pocit, keď sa zraní a netuší, kedy sa vráti späť. „Po niektorých zraneniach som už mal myšlienky, že s tým skončím a vykašlem sa na to. Ale potom som znova začal myslieť pozitívne, prišiel som do L.A. a otočilo sa to,“ dodal pre reláciu Ticketportal TV #prihrajlistok. Na svojej kariére by ale nezmenil nič.

Z hokejistu herec?

Marián teraz svoje dni trávi úplne inak ako bol zvyknutý. Hoci stále cvičí, sú to skôr rehabilitačné cvičenia a udržiavanie sa v kondícii. „Začal som znova hrať na gitare, s manželkou sme účinkovali v klipe IMT Smile. Ivan Tásler nás oslovil a bol to perfektný zážitok, niečo nové. Možno sa do budúcnosti ešte niečo herecké črtá. Ide o seriál, ale nechcem prezrádzať viac,“ smeje sa Marián.

Rozhovor vo videu

Rozhovor v dvoch častiach nižšie.

časť 1.

časť 2.

Súvisiace príspevky

Attila Végh: Keď netrénujem denne, cítim sa zle

Attila Végh: Keď netrénujem denne, cítim sa zle

Vedeli to už v starom Ríme. Ľudí privádzajú do varu bojové hry. Zápas medzi slovenskou a českou MMA hviezdou bude sa zapíše do histórie ako jeden z najúspešnejších eventov v pražskej O2 aréne. Organizátori pre viac ako 20-tisíc divákov pripravili celodenná show.„O...

0 Comments

0 Comments