Richard Lintner: Hokejistom nemôžete prikázať strieľať góly

8. novembra 2019

Comments

Hráčska asociácia by mala podľa riaditeľa Prohokeja Richarda Lintnera vedieť povedať, ktorých hráčov zastupuje. Tá slovenská to zatiaľ nedokázala. Aj jej názory na zákon o športe sú úplne odlišné ako drvivej väčšiny hráčov.

Všetci profesionálni športovci by o už rok mali byť zamestnancami klubov, ktoré reprezentujú. Hokejisti v slovenskej profilige by však chceli mať možnosť voľby a nie striktné nariadenie, či budú zamestnancami alebo živnostníkmi. „Keďže komunikujem s chalanmi a poznám ich názor, viem, že vítajú možnosť mať na výber,“ hovorí Richard Lintner, riaditeľ Pro hokeja pre reláciu Ticketportal TV #prihrajlistok.

SZĽH a Pro-hokej, akciovka klubov, chcú nechať na rozhodnutí hráčov a klubov, akou formou pracovnej činnosti sa hráči klubu zaviažu. Podľa Lintnera má drvivá väčšina hráčov úplne opačný názor ako asociácia zastupujúca hokejistov (SIHPA), ktorá hovorí, že hokej ako šport spĺňa známky závislej práce, a teda hokejisti by mali byť zamestnancami a nie živnostníkmi. „Bol by som rád, keby na Slovensku fungovala hráčska asociácia, ktorá by vedela pomenovať hráčov, ktorých zastupuje,“ hovorí Lintner.

Prikázať hokejistovi  streliť počet gólov je nereálne

Na rozdiel od asociácie, pri ktorej podľa Lintnera nie je jasné, ktorých hráčov zastupuje, hokejisti dúfajú, že parlament schváli novelu zákona o športe. Návrh novely, ktorý podal Dušan Tittel počíta s tým, že skúmanie závislej práce zo zákona vypadne. Závislá činnosť  spĺňa určité znaky, ako napríklad, že zamestnanec prácu vykonáva podľa pokynov zamestnávateľa alebo určovanie vzťahov nadriadenosti a podriadenosti. 

Podľa Lintnera je však ťažké prikázať hokejistovi  aby v zápase napríklad 50-krát vystrelil na bránu, či strelil päť gólov. „A ešte je to celé podčiarknuté tým, že tréneri, ktorí by mali byť hokejistom nadriadení, nie sú zamestnancami, ale živnostníkmi. Tam už vôbec nemôžeme hovoriť o vzťahu nadriadenosti a podriadenosti,“ tvrdí riaditeľ Pro-hokeja.

Rozširovanie tímov je na úkor kvality Tipsport ligy

Richard Lintner sa v rozhovore pre reláciu #prihrajlistok dotkol aj rozširovania slovenskej najvyššej hokejovej súťaže o ďalšie tímy. Je presvedčený o tom, že to neprospieva kvalite súťaže. V nasledujúcej sezóne bude mať teda Tipsport liga až štrnásť tímov, keďže tento rok z nej nevypadne ani jedno mužstvo a pribudne jeden tím z prvej ligy.

„Kvalita sa roztiahne do viacerých tímov a sám som zvedavý, ako to reálne ovplyvní zápasy,“ hovorí Lintner, ktorý však toto rozhodnutie rešpektuje. Rovnako ako rešpektoval aj úpravu parametrov vstupu do ligy tak, aby mohol Slovan získať licenciu. „Slovan vynaložil veľké množstvo energie, aby sme sa mohli tešiť zo zápasov,“ konštatuje Lintner. Podľa neho dokáže klub pritiahnuť pri dobrých zápasoch aj šesťtisíc divákov, čo je viac ako pri väčšine zápasov vo vlaňajšej KHL.

Zápas hviezd v Trenčíne s legendami

Celkom určite by mal pozornosť divákov pritiahnuť veľký All star event, teda Zápas hviezd, ktorý bude 19. januára v Trenčíne. Dve hokejové legendy budú hrať proti sebe a do svojich tímov si vyberú hráčov z tipsportligistov. „Vraciame sa k osvedčenému formátu troch na troch, bude padať veľa gólov a nebudú chýbať ani súťaže zručnosti,“ týmito slovami pozýva Lintner fanúšikov na zápas.

 

Súvisiace príspevky

Attila Végh: Keď netrénujem denne, cítim sa zle

Attila Végh: Keď netrénujem denne, cítim sa zle

Vedeli to už v starom Ríme. Ľudí privádzajú do varu bojové hry. Zápas medzi slovenskou a českou MMA hviezdou bude sa zapíše do histórie ako jeden z najúspešnejších eventov v pražskej O2 aréne. Organizátori pre viac ako 20-tisíc divákov pripravili celodenná show.„O...

0 Comments

0 Comments