Sundance festival: Miesto, kde to tancuje

9. marca 2020

Comments

Minulý rok v lete sme si dali s kamarátkou cieľ, že vymetieme pár letných festivalov. Ako prvý padol Sundance festival. Hneď po dohode sme si cez internet zakúpili vstupenky, aby sa nám ešte ušli a neodišli zo Zemplínskej Šíravy s dlhým nosomtings.
Nastal deň D a my sme išli autobusom na miesto M. Mali sme menšiu obavu, či správne vystúpime, ale tá nás hneď prešla, ako všetci pasažieri vystúpili na rovnakej zastávke. Vedeli sme, že sme správne. Lúč. Lúče Slnka. Sun. Tanec. Dance.

Challenge na Sundance festivale

Čakala nás ďalšia challenge. Nájsť stanové mestečko a postaviť stan. Všetko sme zvládli. Susedstvo bolo priateľské, hneď sme vytvorili „stanobranu“.

Otvorili sa brány areálu. Boli sme skontrolované a opáskované. S páskou na ruke už mohla začať pravá festivalová zábava. Najprv sme si boli omrknúť terén. K dispozícii boli rôzne stánky s občerstvením a oddychová zóna v stanoch, ktorá sa nám na ďalší deň veľmi hodila.

Nasledovalo ťažké rozhodovanie, čomu dáme z line upu prednosť. Tento festival sme si vybrali najmä kvôli atmosfére, zábave a spoznávaniu ľudí. Priznávam, nie sme poslucháčky tanečnej hudby. Avšak nakoniec sme jej prišli na chuť. Postupne sme sa dostávali do tanečného rytmu. V piatok nás najviac oslovili tracky od Cida a Maireeho. Pretancovali sme skoro celú noc.

Ráno bolo náročné. Prebrala nás sprcha a káva. Sobotný deň sme využili na výlet do Michaloviec a prechádzku popri Zemplínskej Šírave. Keď sme už boli pri druhej najväčšej vodnej priehrade na Slovensku, tak prečo to nevyužiť a nepozrieť si ju aj z vodnej hladiny. Previezť sa na motorovom člne bol nezabudnuteľný zážitok.

Dlhá noc a skvelá hudba

Na festivale nás čakala dlhá noc so skvelou hudbou od Dinela, Drahosha, Offaiaha alebo Dlugosha. Všetci mali niečo do seba, ale títo DJi boli headlineri. Pred nimi bol ešte aj iný zaujímavý program. Napríklad showka ženskej tanečnej skupiny, ktorá si vyslúžila veľký potlesk najmä od mužskej časti publika. Nám zaimponoval tanečný štýl, svetlá a celé prevedenie v štýle z budúcnosti ako z roku 2200. Neskoro v noci zábavu prerušil dážď. Aj keď zmoknúť v letnej búrke môže byť osviežujúce, ale vtedy nebol vhodný čas na tento druh romantiky. Našťastie, sme sa mali všetci, kde skryť. Stany v chill out zóne boli dostatočne veľké. Keď prestalo pršať, ešte sme si užili chvíľu tanca pod nočnou oblohou a chceli sme ísť do nášho stanu. Ale prihovorili sa nám sympatickí chalani a prehovorili nás, nech si ideme s nimi zatancovať. Tancovali a rozprávali sme sa až do rána. Unavené, ale spokojné s kopou zážitkov a nových kamošov, sme sa vrátili domov

Pre nás bol 12. ročník Sundance festivalu  takýto. Aký bude 13. ročník presne neviem, ale určite bude minimálne taký super ako minulý. Môžete si vytvoriť svoje zážitky a tešiť sa na DJov ako Drahosh, Dinelo, Reybo and Oster a ďalších. Určite sa tam vidíme!

Súvisiace príspevky

Stroon: Pretvoriť Vivaldiho do dubstepu? Prečo nie!

Stroon: Pretvoriť Vivaldiho do dubstepu? Prečo nie!

Dalibor Kocián, ktorý vystupuje pod aliasom Stroon, už o niekoľko dní vystúpi naživo na festivale Viva Musica!. Čo hovorí známy slovenský inštrumentalista na spojenie „serióznej“ hudby v „civilnejšom“ šate? A ako sa mu vôbec Viva Musica! dostala do života? Dom...

Ľubica Čekovská: Pot umelcov je neviditeľný

Ľubica Čekovská: Pot umelcov je neviditeľný

So skladateľkou Ľubicou Čekovskou (45) sme sa zhovárali po jej rannom behu a ten celkom príznačne udáva tempo celému jej letu – žiadne prázdniny s vyloženými nohami, ale hneď dva krásne hudobné projekty, ktoré pobežia napriek korone. Na 16. ročníku festivalu Viva...

0 Comments

0 Comments