Korben Dallas: Jednu platňu sme chceli spraviť s producentom, ktorý robí inú hudbu

Korben Dallas: Jednu platňu sme chceli spraviť s producentom, ktorý robí inú hudbu

Bratislavská kapela Korben Dallas vyráža na turné „Bazén Tour“. Za deväť rokov existencie nepocítili, žeby chceli robiť iný štýl hudby, ale lákalo ich podniknúť experiment. A tak nový album produkoval partner speváčky Jany Kirschner.

Takú muziku som ešte na Slovensku nepočul, hovorí Igor „Ozo“ Guttler o kapele Korben Dallas, v ktorej hrá na bicích. Presne toto si pomyslel, keď počúval demonahrávku, ktorú mu poslal Lukáš Fila, keď ho lákal do kapely. A tá Oza dostala. „Strašne som chcel, aby ma zobrali.“ Je presvedčený, že jediné, čo sa odvtedy zmenilo, je vek hudobníkov. „Je zaujímavé sledovať mužské starnutie,“ hovorí Ozo v TV relácii Ticketportalu #uzmaslistok. A predsa ešte jedna zmena, počúva ich oveľa viac ľudí ako v roku 2010, keď spolu začínali.

Nikdy nehovor nikdy

Hudba Korben Dallasu je však stále rovnaká. „Lukiho texty a Jurova inšpirácia sedia dokopy. Juro, keď má čas na kreativitu, spraví také demá sám s gitarou a svojím hlasom, že nechápem. Nikdy sme necítili, že chceme robiť niečo iné,“ tvrdí Ozo. No ich posledný album Bazén je najväčším „experimentom“ , pretože im ho produkoval Eddie Stevens, partner speváčky Jany Kirschner. „Cítili sme, žeby sme jednu platňu chceli spraviť s producentom, ktorý robí inú hudbu. Akceptovali sme jeho štýl práce. Eddie to mal presne premyslené. Toto bola veľká skúsenosť,“ hovorí Ozo. Mimochodom prezývku dostal ešte ako tínedžer podľa svojho obľúbeného speváka Ozzyho Osbourna.

Mesto v ktorom ešte nehrali

Korben Dallas mieri s Bazénom 25. októbra tam, kde ešte nikdy nehrali – do Humenného. „Odtiaľ ideme cez víkend do Prešova a 7. novembra začíname turné v Bratislave s Davidom Stypkom a jeho kapelou Bandjeez,“ dáva do pozornosti Ozo. Pre tých, ktorí ešte Davida Stypka nepoznajú, je to český spevák s kvalitnými textami aj muzikou. „Kým však za ním neprišli dvaja producenti, hrával koncerty pred 20-členným publikom,“ čuduje sa Ozo. Keď sa ho ujali producenti, bez akejkoľvek zmeny textov, hudby či aranžmánu „bác duet s Ewou Farnou“. Proste sú dobrí, takí akí sú. „Niečo ako Korben Dalas na Slovensku,“ tvrdí s úsmevom Ozo.