Po premiére v klipe sa Gáboríkovi črtá ďalšia herecká príležitosť

Po premiére v klipe sa Gáboríkovi črtá ďalšia herecká príležitosť

Jeden z našich najúspešnejších hokejistov Marián Gáborík je posledné mesiace na Slovensku. Dohnali ho k tomu zdravotné problémy, kvôli ktorým je dokonca na listine dlhodobo zranených hráčov. Doma sa ale rozhodne nenudí. V rodnom Trenčíne má svoj štadión, zahral si v klipe IMT Smile a vyzerá to tak, že sa na obrazovkách ešte objaví. O svojej kariére, najlepších momentoch a plánoch porozprával pre Ticketportal TV v youtubovej relácii #prihrajlistok.

O takom čase by bol hokejista Marián Gáborík už dávno v Amerike a pripravoval by sa na sezónu. Do tej však tento rok nezasiahne pre dlhodobé bolesti chrbta. „Začalo to pozvoľne, nebolo to žiadne jednorazové zranenie, ale zhoršovalo sa to. Až tak, že som si necítil nohu, do ktorej mi vystreľovala bolesť. Bol som na operácii a prišli ďalšie komplikácie. Je to ako na hojdačke. Raz sa cítim dobre, potom zle. Na život normálneho človeka by to bolo v poriadku, ale pre vrcholového športovca nie. Stále rehabilitujem, snažím sa udržiavať kondične a fyzicky, ale chrbát mi to pri väčších záťažiach nedovoľuje,“ povedal Gáborík pre Ticketportal.

To, či pôjde do Kanady je teraz stále otázne. Aj keď mu hokej chýba, zatiaľ si užíva to, že je na Slovensku. „Za posledných 19 rokov som nebol doma tak dlho ako teraz. Mohol som byť doma na Vianoce, byť s rodinou a kamarátmi, viac som si užil leto. Je to ale zvláštne, lebo o takom čase som už bol v Amerike a chystal sa na sezónu. Ale doma je doma,“ opisuje.

Top moment kariéry

Za tie roky, čo bol Marián na výslní zažil toho v kariére veľmi veľa. Úžasný pocit mal, keď dal napríklad počas zápasu v NHL päť gólov. Jeden moment sa mu však zapísal do srdca najviac. „Určite Stanley Cup. Mať ho nad hlavou bol najlepší pocit a hokejový zážitok, aký som zažil. Neveril som, že sa mi to ešte podarí. Vtedy bol celý rok taký úspešný,“ hovorí s úsmevom náš skvelý hokejista

Naopak pre športovca je najhorší pocit, keď sa zraní a netuší, kedy sa vráti späť. „Po niektorých zraneniach som už mal myšlienky, že s tým skončím a vykašlem sa na to. Ale potom som znova začal myslieť pozitívne, prišiel som do L.A. a otočilo sa to,“ dodal pre reláciu Ticketportal TV #prihrajlistok. Na svojej kariére by ale nezmenil nič.

Z hokejistu herec?

Marián teraz svoje dni trávi úplne inak ako bol zvyknutý. Hoci stále cvičí, sú to skôr rehabilitačné cvičenia a udržiavanie sa v kondícii. „Začal som znova hrať na gitare, s manželkou sme účinkovali v klipe IMT Smile. Ivan Tásler nás oslovil a bol to perfektný zážitok, niečo nové. Možno sa do budúcnosti ešte niečo herecké črtá. Ide o seriál, ale nechcem prezrádzať viac,“ smeje sa Marián.

Rozhovor vo videu

Rozhovor v dvoch častiach nižšie.

časť 1.

časť 2.

Tomáš Surový sa rozlúčil s profesionálnou kariérou. Kam povedú jeho ďalšie kroky?

Tomáš Surový sa rozlúčil s profesionálnou kariérou. Kam povedú jeho ďalšie kroky?

Je to definitívne. Hokejový útočník Tomáš Surový ukončil svoju kariéru a má za sebou dojímavú rozlúčku s profesionálnou kariérou. V  #prihrajlistok prezradil, že nad ukončením uvažoval už minulý rok, a že k tomu dospel postupne. A prezradil nám aj čo sa chystý robiť ďalej.

Tomáš začínal v rodnom meste v Banskej Bystrici, tam sa aj, ako sa patrí, s hokejom rozlúčil. „S touto myšlienkou som sa pohrával už minulý rok, ale ešte ma veľmi lákal majstrovský zlatý hetrik, čo sa nám našťastie v Banskej Bystrici podarilo. Už potom ku koncu sezóny som videl, že keby som chcel hrať tak, aby som s tým bol spokojný, potreboval by som poriadne leto a to telo ani motivácia už také neboli,“ povedal Surový.  

Na svoju kariéru spomína s úsmevom. Najradšej na jej najväčšie míľniky. „Napríklad, keď sme boli tretí na Majstrovstvách sveta, samozrejme tri bystrické tituly na konci kariéry a pravdaže rok 2012, keď sme boli strieborní na Majstrovstvách sveta. Mňa osobne teší, že som sa dostal do NHL,“ spomína.

Jeho ďalšie kroky sa športu netýkajú

Tomáš má za sebou prvé leto bez hokejovej prípravy. Snažil sa oddychovať a zresetovať celé telo. Priznal, že samotný hokej mu nechýba, chýba mu však ten hokejový život, kabína a spoluhráči. „Už je asi čas pohnúť sa a mať nové výzvy v živote. Angažujem sa v podnikateľskej sfére. Našiel som si niečo, čomu verím, uhorkový nápoj a to je to, čomu sa teraz venujem,“ prezradil.

 

Hrajú ako medvede na ľade. Zápas hviezd bol zážitok

Hrajú ako medvede na ľade. Zápas hviezd bol zážitok

Majstri sveta, olympijskí víťazi aj držitelia Stanley Cupu zo Slovenska a Švédska sa stretli koncom októbra v košickej Steel Aréne na Zápase hokejových hviezd. Naše legendy zápasom oslávili aj 90. výročie slovenského hokeja.

Prvý rok po ukončení kariéry profesionálneho hokejistu ide dole sila v nohách. Následne odchádza kondička, úplný zlom nastane po približne troch rokoch. „Teraz je to, akoby medvede chodili po ľade,“ hovorí s úsmevom Ľubomír Višňovský pre Ticketportal TV v relácii #uzmaslistok.

Rýchlosť nie je všetko

Dôležitá je však podľa neho radosť a zanietenie. A hoci by sa z Višňovského slov mohlo zdať, že úroveň hry slovenských hokejových legiend sa znížila, nie je to celkom tak. Netrénujú už síce päť hodín každý deň, ale zahrajú si aspoň dvakrát do týždňa.

Zápas slovenských hviezd proti švédskym, ktorý sa odohral 26. októbra v Košiciach nebol preto žiadna nuda.

Stále sa to melie pred bránou, padá veľa gólov, čo môže byť pre diváka atraktívne.

Ľubomír Višňovský

hokejový obranca

A hoci už nie sú takí rýchli ako v časoch NHL a víťazstiev na majstrovstvách sveta, ešte stále dokážu založiť zaujímavé akcie a prihrať si na gól. „Stále sa to melie pred bránou, padá veľa gólov, čo môže byť pre diváka atraktívne,“ myslí si Višňovský.

Vytiahnu pekné akcie a góly

Duel vo vypredanej Steel aréne bol zaujímavý aj vďaka zloženiu oboch tímov. Kým slovenský prišli podporiť majstri sveta Višňa, Miro Šatan, Rišo Lintner či Žigo Pálffy a ďalší medailisti, za švédsky tím zabojovali olympijskí víťazi Daniel AlfredssonMikael Samuelsson aj bývalý Višňovského kapitán v NHL Mattias Norström. V exhibičnom zápase legiend zvíťazili hokejisti Slovenska nad Švédskom 11:7.