Peter Nagy: „Nenechám si spáliť meno“

Peter Nagy: „Nenechám si spáliť meno“

Legenda a nestarnúci spevák dobre známy aj svojím imidžom tento rok oslávil šesťdesiatku a pripomenul si ju koncertnou šnúrou Peter Nagy 60 – CZ/SK Tour. Chronicky známe ale aj nové pesničky odspieval jubilant v októbri na veľkom československom koncertnom turné.

 Indigo spustila nagymániu

Nemyslí si o sebe, že je slávny alebo nebodaj legenda. „Skôr by som povedal, že známy,“ hodnotí roky svojej úspešnej kariéry spevák, hudobník, textár a producent Peter Nagy. Známym sa stal vďaka pesničke Profesor Indigo, ktorá spustila doslova nagymániu. Je presvedčený, že aj po toľkých rokoch je medzi ľuďmi obľúbený hlavne vďaka jednoduchým pesničkám, ktoré si ľudia ľahko pamätajú. Piesne ako ‚Aj tak sme frajeri‛, ‚Kristínka iba spí‛ či ‚Marcel z malého mesta‛ už takmer zľudoveli. Detské hity, ktoré skomponoval – ‚Mandarinka Darinka‛, ‚Bobi‛, ‚Prečo krava nenosí žiadnu kravatu‛ sa už dostali do učebných osnov hudobnej výchovy.

 

Súkromie si stráži a  má na to dôvod

Pikošiek si jeho fanúšikovia za 35 rokov kariéry veľa neprečítali, súkromie si stráži. „Netreba dovoliť, aby ti niekto spálil tvoje meno,“ hovorí v relácii #uzmaslistok na Ticketportal TV. Kto sa pričasto vyskytuje v novinách, stane sa pre ľudí nežiadúcim. „Povedia, že sa im už nepáčiš,“ dodáva Peter Nagy, ktorý so svojou slávou narába veľmi opatrne. Preto ani nenájdete jeho háklivé fotky na sociálnych sieťach. „Nemám rád, keď sa niekto na Instagrame ukazuje pri bazéne s vyšpúleným zadkom,“ hovorí.

Vypredané sály na ktorých megahity spievalo celé publikum

„Vynasnažíme sa zahrať to najlepšie, čo sa podarilo stvoriť s kapelou Indigo. Zahráme známe pesničky, ktoré ľudia chcú, ale aj také, ktoré sú mne teraz bližšie a to sú nové pesničky,“ avizoval Peter Nagy ešte pred samotným turné. A to aj splnil, celé októbrové turné dýchalo fantastickou atmosférou. Počas 90-minútovej šou fanúšikovia  spolu so spevákom zaspievali nestarnúce skladby „Profesor Indigo“ „Láska je tu s nami“, „S nohami na stole“, „Korálky od Natálky“ či „So mnou nikdy nezostarneš“.