Hudba od Adama Ďuricu stále v ušiach

Hudba od Adama Ďuricu stále v ušiach

Obliekam si prvé tričko, čo na mňa vyskočí zo skrine. Po ceste, keď zatváram dvere, ešte dopíjam posledný dúšok kávy a utekám. Pozerám von: začala sa silná búrka, no ešte som nezmokol. Jemným šprintom utekám na električku. Spokojne si sadám, s úsmevom na tvári. Sadám si vedľa mladého muža, ktorému zo slúchadiel hraje: Len ty ja a mandolína. A tak sa započúvam a pozerám von oknom. V aute sedí mladá baba, ktorá práve ťukla auto pred sebou, lebo v zrkadielku dolaďovala linku na pravom oku. Snáď sa jej v hlave ozýva „Ja neľutujem. Pred prácou ešte vybehnem do obchodu. Niekde v pozadí z reproduktora počuť známu melódiu. Zatiaľ mi to nedochádza. Až keď si začnem podupávať nohou a postupne sa hýbať do rytmu, tak rozoznám aj známe slová zatancuj si so mnou...

Miesta počúvania hudby sú rozmanité. Dá sa počúvať úplne všade. Ale niektoré sú vhodnejšie pre určitý druh hudby. Napríklad taká operná hudba. Každý si predstaví divadlo. Elektronická hudba je zase spájaná s diskotékou. Ale čo napríklad taký sladký popík? Romantické piesne, ktorými sa dajú vyznávať lásku? Človeku napadne jednoznačne romantické miesto… hrad…zámok…rozprávka… Veď skoro každá žena by chcela byť aspoň raz princeznou, za ktorou by prišiel princ a zahral a zaspieval ľúbivé tóny.  Tento sen sa môže stať aj skutočnosťou. Na zámku Šimák v Pezinku, kde 21. júna zanôti Adam Ďurica. Pokiaľ chcete zažiť túto letnú romantiku, tak neváhajte a zakúpte si vstupenky už teraz, keďže počet miest je obmedzený.

Nakoniec úspešne dorazím do práce. V kancelárii ma čakajú na stole dve vstupenky na koncert Adama Ďuricu v Pezinku. Celé ráno sa nieslo v duchu jeho songov. Svet mi tým chcel niečo naznačiť? Kde všade ľudia počúvajú hudbu? Kde počúvate vy?